جمعه 4 بهمن 1398
بازدید اساتید دانشگاه اسپانیا و پاکستان از کانون های گرد و خاک خوزستان

بازدید اساتید دانشگاه اسپانیا و پاکستان از کانون های گرد و خاک خوزستان

 
 
در چهارمین روز از اجراي كارگاه بين المللي گرد و خاك در اهواز، اساتید دانشگاه بارسلونا و پاکستان به همراه اعضای کارگروه علمی همایش از کانون های گرد و خاک ( واقع در كريت كمپ) خوزستان بازدید نمودند.
 
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خوزستان، در این بازدید اساتید دانشگاهی و اعضای کارگروه علمی کارگاه آموزشی بین المللی گرد خاک، ضمن بازدید از کانون های گرد و خاک از نزدیک در جریان بخشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه مهار ریزگردها قرار گرفتند.
 
  انریک ترادیاس مدیر تخصصی گره منطقه‌ای سامانه مشورتی و ارزیابی پیش آگاهی طوفان های گرد و خاک و ماسه برای منطقه شمال آفریقا، اروپا و خاور میانه تاکید کرد: ایران در زمینه مسائل زیست محیطی و مقابله با کانون های ریزگرد پیش قدم شده و برای بیابان زدایی حرکت های خوبی داشته که در منطقه قابل ملاحظه است .
 
گفتنی است كارگاه آموزشی بین المللی گرد و خاک به ميزباني هواشناسي خوزستان و با همكاري ستاد بحران استان با دعوت از اساتيد دانشگاه هاي اسپانيا و پاكستان و همچنين اساتيد پژوهشكده هواشناسي كشور و دانشگاه هاي كشور از  ١٩ تا ٢٣ آبان در سالن اجتماعات شركت نيشكر در حال برگزاري است.
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه