جمعه 4 بهمن 1398
دسترسی 210 هزارکاربر تهک به اطلاعات هواشناسی

دسترسی 210 هزارکاربر تهک به اطلاعات هواشناسی

210 هزار کاربر در زمینه تهک کشاورزی و 1500 نفر کاربر تهک دریایی استان خوزستان به اطلاعات هواشناسی دسترسی دارند

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خوزستان جلسه هم اندیشی و تبادل اطلاعات تهک کشاورزی به میزبانی اداره کل هواشناسی خوزستان و با حضور کارشناسان کمیته راهبری تهک استان مرکزی صبح امروز در سالن جلسات این اداره برگزار شد .

مدیر کل هواشناسی استان خوزستان با توجه به اهمیت صدور پیش بینی به موقع گفت : دسترسی سریع کاربران تهک که بخش عمده ای از آنان کشاورزان و شیلات داران  استان هستند بر لزوم اطلاع رسانی سریع و دقیق در پیش بینی می افزاید.  

محمد سبزه زاری در ادامه افزود : 210 هزار کاربر در زمینه تهک کشاورزی و1500 نفر کاربر تهک دریایی به طور مستقیم و غیر مستقیم به اطلاعات هواشناسی دسترسی دارند .

وی استان خوزستان را جز مهم ترین قطب های کشاورزی کشور دانست و عنوان کرد : استان خوزستان سالیانه نزدیک به 16 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کند و با توجه به حجم بالای تولیدات کشاورزی ، کمیته راهبری اطلاعات هواشناسی کشاورزی استان با برقراری ارتباط با شمار زیادی از  کشاورزان  آخرین اطلاعات جوی را در اختیار آنان قرار می دهد .

محمد سبزه زاری بر لزوم تقویت تهک در استان تاکید کرد و گفت : هواشناسی کشاورزی به منظور اطلاع رسانی وضعیت جوی و ارائه پیشنهادات لازم به کشاورزان فعالیت می کند . حال باید این مخاطبان مهم را شناخت و با در اختیار قرار دادن اطلاعات به آنان از وجود خسارت های احتمالی در زمینه کشاورزی کاست .

وی در ادامه گفت : لزوم برگزاری کارگاه های مرتبط در این زمینه ، تعامل بیشتر با سازمان جهاد کشاورزی ،اداره کل شیلات و تقویت حوزه های بین بخشی در ادارات هواشناسی استان های مختلف به تقویت اطلاع رسانی در این زمینه کمک خواهد کرد .

از دیگر برنامه های جلسه هم اندیشی با کارشناسان تهک استان مرکزی می توان به بازدید اعضای کمیته راهبری این استان از مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان  و اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی صفی آباد دزفول اشاره کرد  .

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه